Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Češi v cizině (133 záznamů)

František Kupka

Světově známý malíř, grafik a ilustrátor. Jedna z vůdčích osobností moderního abstraktního malířství. Ve své tvorbě si zakládal na duchovní jednotě člověka, světa a hmoty. Díky své lásce k hudbě obohatil výtvarné umění o nový směr zvaný orfismus.

Karolína Kurková

Nejslavnější a nejúspěšnější česká topmodelka, objevila se na desítkách titulních stran prestižních magazínů a v kalendáři Pirelli. Proslavila se jako takzvaný andílek značky Victoria’s Secret.

Jiří Kylián

Světově proslulý český choreograf žijící v Holandsku, umělecký ředitel, tanečník, scénograf, taneční pedagog a mecenáš, jedna z klíčových osobností moderního scénického baletu.

Laco Déczi

Trumpetista a skladatel, jedna z nejvýraznějších postav československého jazzu. V polovině 80. let 20. století emigroval do USA, kde založil vlastní formaci Cellula New York. Jeho hudba se vyznačuje baladičností a iberoamerickou rytmickou dráždivostí, sóla vycházejí ze stylu bluegrass.

Karel Lamač

Filmový režisér, scenárista, herec, producent a zpěvák. Jeden z průkopníků českého filmu a první český režisér, který se prosadil i v zahraničí.

Eva Le Peutrec

Přední česká architektka působící především v Asii. Žije na Nové Kaledonii a projektuje především výškové budovy.

Jan Letzel

Český architekt a stavitel, známý jako autor tzv. Atomového dómu v Hirošimě, jenž byl zapsán na seznam památek UNESCO.

Steve Lichtag

Steve Lichtag, český herec a česko-americký filmový režisér a producent, oceánolog, ekolog a spisovatel.

 

Rudy Linka

Jazzový kytarista žijící od roku 1985 ve Spojených státech amerických. Po roce 1989 žije střídavě v Americe a ve své rodné zemi. Od roku 2005 v České republice každoročně organizuje jazzový festival Bohemia Jazz Fest.

 

Herbert Lom

Úspěšný český filmový, televizní a divadelní herec, rozhlasový moderátor a spisovatel, který působil trvale ve Velké Británii. 

Pavel Ludikar

 

Zpěvák (bas) světového renomé; jako operní pěvec, interpret písní i klavírista vystupoval v první polovině 20. století prakticky na všech světově významných pódiích.

 

 

 

 

 

Arnošt Lustig

Prozaik, scenárista a publicista. Hlavním tématem jeho próz je zobrazení holokaustu prostřednictvím životních příběhů zdánlivě nevýznamných, obyčejných hrdinů.

Adina Mandlová

Filmová hvězda 30. a 40. let 20. století, v době své slávy patřila k nejoblíbenějším a nejobsazovanějším českým herečkám, byla známá i v zahraničí.

Martina Navrátilová

Československá a později také americká tenistka, jedna z nejlepších tenistek všech dob, dlouhodobá světová tenisová jednička a rekordmanka v počtu vyhraných turnajů ve dvouhře i čtyřhře.

Jan Masaryk

Český diplomat a politik, mladší syn prezidenta T. G. Masaryka. Zemřel za nevyjasněných okolností.

Blanka Matragi

Česká módní návrhářka a designérka působící v Libanonu a v Česku s významnou klientelou především mezi celebritami v zemích kolem Perského zálivu.

Waldemar Matuška

Český zpěvák proslulý svým výrazným barytonem a jevištním charismatem. Jeho písně Tereza, Láska nebeská a Slavíci z Madridu doslova zlidověly.

 

Tereza Maxová

Přední česká modelka mezinárodního renomé, filantropka, zakladatelka Nadace Terezy Maxové dětem.

Jan Viktor Mládek

Česko-americký ekonom a jeden z výkonných ředitelů Mezinárodního měnového fondu. Významný sběratel a mecenáš umění.

Meda Mládková

Česká tanečnice, mecenáška umění, sběratelka obrazů Františka Kupky, zakladatelka Musea Kampa a Nadace Jana a Medy Mládkových.

Zobrazeno 61 - 80 záznamů
z celkového počtu 133

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.