Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Písmeno: t (85 záznamů)

T-klub

Jeden z mála pražských klubů zaměřených na homosexuální klientelu v období komunistického režimu.

Tábor

Okresní město s více než 34 tisíci obyvateli v severní části jižních Čech, druhé největší město kraje a oblíbený turistický cíl, známý především díky své husitské minulosti a množství historických památek.

Václav Talich

Světově proslulý český dirigent, houslista a hudební pedagog. Šéfdirigent České filharmonie a zakladatel Českého komorního orchestru.

Tančící dům

První pražská porevoluční stavba od významného světového architekta, která získala svůj název podle dvou nárožních věží, připomínajících taneční pár. Stavba se stala jedním ze symbolů Prahy a významným turistickým bodem.

Tančík AH-IV

Lehké obrněné vozidlo vyráběné v letech 1936–1950 firmou ČKD. Představovalo jeden z nejpokročilejších strojů své třídy a bylo úspěšně exportováno do několika zemí.

Taneční

Kurzy tance a společenské výchovy – tradiční součást výchovy mládeže v českých zemích.

Tatra 11

První kopřivnický automobil vyráběný automobilkou Tatra mezi lety 1923–1926. Byla u něj použita dodnes aktuální unikátní „tatrovácká koncepce“ podvozku.

Tatra 111

Nákladní vozidlo původně sestavené pro Wehrmacht, které však sloužilo především k budování socialismu.

Tatra 30

Elegantní vůz automobilky Tatra, který doplnil řadu úspěšných modelů této společnosti.

Tatra 52

Jeden z mála českých automobilů vyráběných v Německu, využívaný hojně československou státní správou.

Tatra 57

Automobil vyráběný s minimálními náklady v době velké hospodářské krize. 

Tatra 57 B

Dvoudvěrový automobil vyráběný firmou Tatra mezi lety 1938–1948 v Kopřivnici. Byl posledním typem vyráběným za nízkou cenu, která měla podpořit jeho prodej v dobách hospodářské krize. 

 

Tatra 600 Tatraplan

Osobní automobil z dob socialistického Československa, jež byl primárně využíván jako oficiální vozidlo státních a stranických úředníků. Jeden prototyp tohoto vozidla dostal i Josif Vissarionovič Stalin. 

Tatra 603

Luxusní automobil, který se vyráběl v době socialismu i přes omezení produkce tohoto typu. Stal se reprezentativním vozidlem československých ministerstev a úřadů.

Tatra 700

Poslední reprezentativní vozidlo z továrny Tatra.

Tatra 80

Luxusní československý automobil vyráběný kopřivnickou továrnou Tatra mezi lety 1931–1938, pro svou enormně vysokou cenu a úzkou klientelu nazýván „ministerský vůz“. Jeden exemplář vlastnil i první československý prezident T. G. Masaryk.

Tatra 87

Uživateli oblíbený vůz vyráběný mezi lety 1936 a 1950, v němž Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund podnikli svou slavnou cestu po Africe,v Americe se stalo sběratelským klenotem,

Tatra kolem světa

Tatra kolem světa je název expedice, která probíhala od 18. 3. 1987 do 4. 5. 1990. Posádka za tu dobu projela 67 zemí světa na všech osídlených kontinentech a najela přibližně 195 000 kilometrů. Účelem výpravy byla propagace značky Tatra a dalších československých výrobků.

Tatra T3

Nejznámější československá tramvaj a zároveň nejrozšířenější tramvajový vůz na světě.

Tatranka

Tradiční české oplatky vyráběné v Opavě od roku 1945.

Zobrazeno 1 - 20 záznamů
z celkového počtu 85

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.