Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Čeští výrobci (21 záznamů)

Artěl

České uměleckořemeslné výrobní a prodejní družstvo (1908–1935) usilující o kultivaci domácího užitého umění a designu.

Budějovický Budvar

Světově známý český pivovar. Patří k největším vývozcům piva v České republice.

České sklo

Označení používané zejména pro rukodělné sklo z českého křišťálu, foukané a broušené sklářskými mistry. Vývozní fenomén s mnohasetletou tradicí.

Dermacol

Tradiční česká kosmetická značka, výrobce celosvětově uznávaného produktu Cover make-up Dermacol.

ETA

Největší výrobce domácích elektrických spotřebičů v České republice. Každá česká rodina vlastní v průměru alespoň jeden výrobek této společnosti.

Jablonecká bižuterie

Skleněná foukaná a broušená bižuterie vyráběná na Jablonecku, Trutnovsku a v Jizerských horách. Český exportní fenomén 19. a 20. století.

Rudolf Jelínek

Firma z valašských Vizovic známá výrobou ovocných destilátů. 

KOH-i-NOOR Hardtmuth

Největší výrobce psacích a výtvarných potřeb ve střední a východní Evropě. Působí už více než 200 let.

Lasvit

Světově proslulá česká sklářská společnost specializující se na velkoformátové světelné instalace v architektuře, jež sídlí v Novém Boru.

Moira

Česká textilní firma vyrábějící funkční prádlo pro sport i na běžné nošení, utkané z vlastních patentovaných materiálů. Mezinárodní věhlas si získala vývojem ochranného prádla pro ozbrojené složky.

Moser

Karlovarská sklárna vyrábějící luxusní, dokonale řemeslně zpracované skleněné plastiky a stolní soubory. Její světově proslulý křišťál je přezdíván sklo králů.

 

Petrof

Největší výrobce akustických klavírů a pianin v Evropě.

Pivovar Staropramen

Druhý největší výrobce piva v České republice. Pivo se zde vaří více než 150 let.

Remoska

Elektrická přenosná trouba s ohřevem shora. Výrobek s dlouhou historií byl a je součástí téměř každé české domácnosti.

Ryor

Česká rodinná firma se sídlem ve středočeské obci Kyšice vyrábějící kosmetiku s přírodními extrakty za příznivé ceny. Své přípravky dodávají do více než 20 zemí světa.

Síťovka

Originální československá nákupní taška z charakteristické pletené sítě, navržená na začátku 20. století, v současné době česká ekologická odpověď na tašky z igelitu.

Sportovní obuv Prestige

Legendární sportovní boty Prestige české výroby se snadno rozeznatelnou siluetou. Po generace oblíbené též jako praktická a trvanlivá pracovní obuv. K obnovení jejich popularity na počátku milénia přispěla spolupráce s mladými návrháři.

Tilak

Česká oděvní firma vyrábějící technické oblečení na sport z funkčních materiálů. Mezinárodní věhlas získala jejich módní značka Poutnik by Tilak, navržená studiem ACRONYM Errolsona Hugha.

TON

Nejstarší fungující továrna na ohýbání dřeva na světě.

TONAK

Světově proslulý český výrobce plstěných klobouků z Nového Jičína, navazující na tradici továrny rodiny Hückelů. Přední dodavatel kloboukových polotovarů pro firmy Borsalino a Stetson či návrháře Philipa Treacyho.

Zobrazeno 1 - 20 záznamů
z celkového počtu 21

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.