Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Písmeno: i (9 záznamů)

I. ČLTK Praha

Nejstarší tenisový oddíl v českých zemích vzniklý v roce 1893. Areál se nachází v Praze-Holešovicích na ostrově Štvanice.

Igráček

Malá plastová figurka s podobou lidské postavičky představující různá povolání. Od svého vzniku v 70. letech 20. století patří k nejoblíbenějším a legendárním českým hračkám.

České knižní ilustrace

Specifická oblast výtvarného umění, jež má v českých zemích dlouholetou tradici a vysokou úroveň.

Eduard Ingriš

Dobrodruh, cestovatel, hudební skladatel, dirigent, fotograf, kameraman, filmař a dokumentarista. Dostal se do peruánských učebnic, v Česku je však dnes téměř zapomenutý a neznámý.

Interbrigadisté a československá účast ve španělské občanské válce

Českoslovenští dobrovolníci, kteří bojovali ve španělské občanské válce (1936–1939) na straně republikánské vlády. Mnozí z nich později výrazně zasáhli do českých dějin. Kromě toho bylo ve Španělsku nasazeno také nemalé množství československých zbraní.

Islám v českých zemích

Ke kontaktům s islámem dochází v české společnosti již od středověku, přesto islám nepatří v České republice k hojně zastoupeným náboženským směrům, k jeho hlubší konsolidaci dochází až ve 20. století.

Klára Issová

Filmová, divadelní a televizní herečka, dabérka. Jedna z nejvyhledávanějších českých hereček současnosti, známá i v zahraničí.

Iva Bittová

Česká zpěvačka, houslistka a skladatelka, spojující hru na housle s neotřelým zpěvem. Do druhé poloviny 80. let působila jako herečka v brněnském divadle Husa na provázku, je také známá rolí Eržiky ve filmu Balada pro banditu.

Ivo Přeček

Surrealistický olomoucký fotograf, člen skupiny kreativních fotografů DOFO a autor svařovaných kovových plastik.

 

Zobrazeno 1 - 9 záznamů
z celkového počtu 9

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.