Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Sport (65 záznamů)

Ještěd

Turisty vyhledávaná hora Ještědsko-kozákovského hřbetu, jeho nejvyšší vrchol. Je obzvlášť navštěvovaná v zimním období pro dobré podmínky k lyžování a jiným zimním sportům.

Jindřich a Jan Pospíšilovi

Hráči kolové, dvacetkrát se stali mistry světa a pětadvacetkrát mistry ČSSR. Devatenáctkrát vyhráli Turnaj mistrů světa a šestnáct výher si přivezli z Evropského poháru.

Jiří Holeček

Československý hokejový brankář, za reprezentační výběr odchytal 164 zápasů a v lize dokonce úctyhodných 488 zápasů. Získal dvě olympijské medaile, třikrát se stal mistrem světa, pětkrát byl vyhlášen nejlepším brankářem mistrovství světa.

Jiří Raška

Český skokan na lyžích, zlatý olympijský medailista ze ZOH 1968 v Grenoblu, trenér a místopředseda Svazu lyžařů ČR.

Jizerská padesátka

Nejslavnější český lyžařský běžecký závod.

Josef Bican

Česko-rakouský fotbalista a později i trenér, nejlepší střelec české fotbalové historie a jeden z nejlepších světových střelců všech dob.

Eliška Junková

Nejúspěšnější česká automobilová závodnice

Kdo neskáče není Čech

Tradiční pokřik a sjednocující heslo českých sportovních fanoušků, typicky doprovázené skákavým pohybem a opakovaným skandováním.

Klub českých turistů

Sdružení českých turistů, které se od roku 1888 podílí na organizaci turistiky v českých zemích a v meziválečném období i na Slovensku. Vyhledává a značkuje turistické trasy, vydává mapy a průvodce, staví a spravuje turistické chaty. Organizuje turistické pochody pro členy i pro individuální zájemce.

Lední hokej

Týmový sport hraný na ledě, jeden z nejrychlejších kolektivních sportů na světě. Na českém území má dlouhou tradici a je jedním z nejúspěšnějších českých sportů vůbec.

Steve Lichtag

Steve Lichtag, český herec a česko-americký filmový režisér a producent, oceánolog, ekolog a spisovatel.

 

LTC Praha

Český tenisový a hokejový klub, který sídlil v pražských Holešovicích. Založen byl v roce 1904. S počtem jedenácti mistrovských titulů je dosud třetím nejúspěšnějším českým hokejovým klubem v historii.

Lyžování v českých zemích

V České republice velmi oblíbený zimní sport, jehož počátky spadají do období přelomu 19. a 20. století a jsou spojeny s českým pohořím Krkonoše.

Martina Navrátilová

Československá a později také americká tenistka, jedna z nejlepších tenistek všech dob, dlouhodobá světová tenisová jednička a rekordmanka v počtu vyhraných turnajů ve dvouhře i čtyřhře.

Masarykův okruh Brno

Nejznámější český závodní okruh pro automobilové a motocyklové závody, na kterém se konají nejprestižnější motoristické soutěže, např. Grand Prix České republiky zařazená do mistrovství světa silničních motocyklů.

Josef Masopust

Legendární československý fotbalista a úspěšný fotbalový trenér. První český držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy a český fotbalista století.

NAGANO 98

Hokejový turnaj v programu zimních olympijských her v japonském Naganu, jehož se poprvé v historii zúčastnili elitní hráči kanadsko-americké NHL, všeobecně označovaný jako „turnaj století“. Česká hokejová reprezentace získala poprvé v historii zlaté olympijské medaile.

Národní házená

Hra, nazývaná též jako „česká házená“, vznikla v roce 1905 jako původní kolektivní míčová hra pro ženy. Má odlišná pravidla od všeobecně známé mezinárodní házené.

Kateřina Neumannová

*15. 2. 1973, Písek

Bývalá česká běžkyně na lyžích a bikerka, olympijská vítězka a dvojnásobná mistryně světa v běhu na lyžích. Nejlepší česká sportovkyně v historii zimních olympijských her.

Občanská plovárna

Nejstarší poříční lázně v Praze. Od svých počátků v 19. století se dochovaly až do dnešních dnů. Budova plovárny z roku 1840 je ojedinělým příkladem tehdejší sportovní architektury.

Zobrazeno 21 - 40 záznamů
z celkového počtu 65

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.