Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Sportovci (31 záznamů)

Aleš Valenta

Český akrobatický lyžař, olympijský vítěz v akrobatických skocích na lyžích z roku 2002, jako první na světě skočil trojné salto s pěti vruty.

Antonín Panenka

Antonín Panenka patří mezi legendy československého fotbalu. Přes dvacet let hrál fotbal za Bohemians Praha 1905, kde v současné době působí jako prezident klubu.

Eva Bosáková

Jedna z největších postav československé sportovní gymnastiky, čtyřnásobná olympijská medailistka a dvojnásobná mistryně světa.

Vlasta Burian

Divadelní a filmový herec, komik, mim, imitátor, zpěvák, spisovatel, divadelní ředitel, podnikatel a sportovec, známý i v zahraničí. Jeden z nejslavnějších a nejoblíbenějších českých prvorepublikových herců, přezdívaný také „král komiků“.

Věra Čáslavská

*3. 5. 1942 Praha – †30. 8. 2016 Praha

Legenda československé sportovní gymnastiky, čtyřnásobná mistryně světa, jedenáctinásobná mistryně Evropy. Se sedmi zlatými a čtyřmi stříbrnými olympijskými medailemi je jednou z nejvýraznějších postav historie olympijských her.

Helena Fibingerová

Mistryně světa, bronzová olympijská medailistka a světová rekordmanka ve vrhu koulí.

Dominik Hašek

Český hokejový brankář, historicky nejmladší brankář hokejové reprezentace. 

Jana Novotná

Česká tenistka, vítězka Wimbledonu 1998, medailistka z olympijských her v tenisové dvouhře i čtyřhře.

Jaromír Jágr

Český hokejista, majitel a hráč kladenského klubu Rytíři Kladno. Výčet jeho úspěchů a rekordů, zahrnující např. vítězství ve Stanley Cupu či na XVIII. zimních olympijských hrách v Naganu 1998, je velmi dlouhý, nejen proto je považován za jednoho z nejlepších hokejistů všech dob. Jeho hráčská kariéra je spjata s číslem 68, které nosí na dresu.

Jaroslav a Jiří Holíkové

Českoslovenští hokejisté, členové Síně slávy českého hokeje, mistři světa i držitelé olympijských medailí.

Jaroslav Drobný

Sportovec, který jako hokejista získal s týmem Československa titul mistra světa v roce 1947 a stříbro na ZOH 1948 a jako reprezentant Egypta vyhrál v roce 1954 tenisový Wimbledon.

Otto Jelinek

Česko-kanadský mistr světa v krasobruslení, podnikatel, kanadský politik a ministr, český poradce a podnikatel, bývalý kanadský velvyslanec v Česku

 

Jindřich a Jan Pospíšilovi

Hráči kolové, dvacetkrát se stali mistry světa a pětadvacetkrát mistry ČSSR. Devatenáctkrát vyhráli Turnaj mistrů světa a šestnáct výher si přivezli z Evropského poháru.

Jiří Holeček

Československý hokejový brankář, za reprezentační výběr odchytal 164 zápasů a v lize dokonce úctyhodných 488 zápasů. Získal dvě olympijské medaile, třikrát se stal mistrem světa, pětkrát byl vyhlášen nejlepším brankářem mistrovství světa.

Jiří Raška

Český skokan na lyžích, zlatý olympijský medailista ze ZOH 1968 v Grenoblu, trenér a místopředseda Svazu lyžařů ČR.

Josef Bican

Česko-rakouský fotbalista a později i trenér, nejlepší střelec české fotbalové historie a jeden z nejlepších světových střelců všech dob.

Eliška Junková

Nejúspěšnější česká automobilová závodnice

Steve Lichtag

Steve Lichtag, český herec a česko-americký filmový režisér a producent, oceánolog, ekolog a spisovatel.

 

Martina Navrátilová

Československá a později také americká tenistka, jedna z nejlepších tenistek všech dob, dlouhodobá světová tenisová jednička a rekordmanka v počtu vyhraných turnajů ve dvouhře i čtyřhře.

Kateřina Neumannová

*15. 2. 1973, Písek

Bývalá česká běžkyně na lyžích a bikerka, olympijská vítězka a dvojnásobná mistryně světa v běhu na lyžích. Nejlepší česká sportovkyně v historii zimních olympijských her.

Zobrazeno 1 - 20 záznamů
z celkového počtu 31

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.