Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Sporty a sportoviště (8 záznamů)

ASC Dukla

Resortní sportovní centrum Ministerstva obrany České republiky, jehož hlavním úkolem je vytvářet podmínky pro sportovní přípravu na vrcholné světové soutěže.

Dostihové závodiště Velká Chuchle

Areál pražského závodiště s bohatou historií, na kterém se konají cvalové a klusácké dostihy včetně nejznámějšího Českého derby.

Fotbal

Kolektivní míčová hra, která je nejpopulárnějším kolektivním sportem na světě. Za jeho kolébku se považuje Anglie. V češtině se užívá také název kopaná.

I. ČLTK Praha

Nejstarší tenisový oddíl v českých zemích vzniklý v roce 1893. Areál se nachází v Praze-Holešovicích na ostrově Štvanice.

LTC Praha

Český tenisový a hokejový klub, který sídlil v pražských Holešovicích. Založen byl v roce 1904. S počtem jedenácti mistrovských titulů je dosud třetím nejúspěšnějším českým hokejovým klubem v historii.

Lyžování v českých zemích

V České republice velmi oblíbený zimní sport, jehož počátky spadají do období přelomu 19. a 20. století a jsou spojeny s českým pohořím Krkonoše.

Národní házená

Hra, nazývaná též jako „česká házená“, vznikla v roce 1905 jako původní kolektivní míčová hra pro ženy. Má odlišná pravidla od všeobecně známé mezinárodní házené.

Tenis

Míčová hra pro dva nebo čtyři hráče, označovaná také jako „bílý sport“. Pochází z Anglie a je jedním z nejrozšířenějších a nejsledovanějších sportů vůbec.

Zobrazeno 1 - 8 záznamů
z celkového počtu 8

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.