Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Romantismus (8 záznamů)

Mikoláš Aleš

Kreslíř, malíř, ilustrátor, jeden z nejvýznamnějších umělců generace Národního divadla a morální vzor generace nadcházející. Ve své práci vycházel z romantismu a jeho malby jsou ve velké míře inspirovány dějinami slovanských národů.

Václav Brožík

Jeden z nejznámějších českých malířů v Evropě konce 19. století, oficiální malíř Rakouska-Uherska a člen generace Národního divadla. Proslavil se historickou malbou a portréty.

Jaroslav Čermák

Český malíř období romantismu, velmi nadaný portrétista a malíř historických obrazů, jako první český výtvarný umělec 19. století získal oficiální uznání v celé Evropě.

Josef Mánes

Malíř, ilustrátor, grafik a návrhář, jeden z nejvýznamnějších českých představitelů období romantismu a realismu. Inspiroval se mnichovskou školou portrétní malby, rodnou Prahou a venkovským životem na Hané. Byl jedním z prvních umělců v českém prostředí, který se začal soustavně věnovat folklóru.

Julius Eduard Mařák

Malíř a grafik, významný krajinář a vlivný umělecký pedagog.

Josef a Emanuel Maxovi

Českoněmečtí sochaři, autoři náhrobků, monumentálních soch, pomníků a portrétů, kteří pracovali na výzdobě Karlova mostu.

Josef Matěj Navrátil

Jeden z nejvýznamnějších českých malířů a dekoratérů, talentovaný krajinář, mistr drobného žánru a zátiší, ale i nástěnných maleb, ve své tvorbě propojil různé umělecké směry.

František Ženíšek

Malíř a kreslíř, vyznačoval se technicky vytříbeným akademickým způsobem tvorby. Byl velkým vlastencem a výrazným představitelem generace Národního divadla.

Zobrazeno 1 - 8 záznamů
z celkového počtu 8

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.