Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Politika (105 záznamů)

Univerzita 17. listopadu

Někdejší akademické pracoviště, zaměřené mezi lety 1961–1974 na vzdělávání zahraničních studentů, především ze zemí tzv. třetího světa. Univerzita byla důležitým místem mezinárodních kontaktů a ojedinělým multikulturním prostředím.

Únorový puč 1948

Vynucená a násilná reorganizace vlády, přímo vedoucí ke komunistické diktatuře, kontrole tisku a politického života. Výchozí událost celého nedemokratického režimu let 1948–1989.

Augustin Vološin

Podkarpatoruský duchovní řecko-katolické církve, pedagog, spisovatel, československý a podkarpatoruský politik, poslanec Národního shromáždění ČSR, předseda vlády autonomní Podkarpatské Rusi, předseda vlády Karpatské Ukrajiny, prezident samostatné Karpatské Ukrajiny.

Antonín Zápotocký

Československý sociálnědemokratický a komunistický funkcionář. Odborový předák. Předseda československé vlády a druhý prezident socialistického Československa. 

Miloš Zeman

Od roku 2013 prezident České republiky. První český přímo zvolený prezident.

Zobrazeno 101 - 105 záznamů
z celkového počtu 105

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.