Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Periodika (15 záznamů)

Aargh!

Komiksový sborník, má podobu každoroční revue. Vychází pravidelně od roku 2000 dodnes a částečně sjednotil českou komiksovou scénu.

ABC

Čtrnáctideník pro mládež, vychází již od roku 1957. Zaměřuje se především na popularizaci vědeckotechnických fenoménů, jeho součástí jsou však také kreslené komiksové seriály.

Čtyřlístek (časopis)

Specializovaný komiksový časopis postavený na titulním seriálu čtyř zvířecích hrdinů. Má nejdelší publikační historii a je určen dětem ve věku od 6 do 13 let.

Dikobraz

Satirický prokomunistický týdeník, který vycházel mezi lety 1945 až 1989.

Kometa

Časopis zaměřený výhradně na komiksy, dával přednost kresleným seriálům na pokračování před uzavřenými epizodami. Opustil koncept didaktické funkce komiksů ve prospěch estetické a zábavné. Vycházel od jara 1989 až do roku 1992.

Koule (časopis)

Jeden z prvních československých komiksových časopisů určený starším dětem a mládeži. Vycházel mezi lety 1926 a 1928 na novinovém papíře s mnoha obrázky a obrázkovými seriály.

Lidové noviny

Deník, do kterého přispívala řada významných osobností české kultury a politiky. Největší slávě se noviny těšily v období meziválečného Československa.

Malý zpravodaj

Československý komiksový časopis. Vycházel v letech 1930–1934.

Mladý hlasatel

Týdeník určený především pro mládež. Vycházel v nakladatelství Melantrich v letech 1935–1941.

Moderní revue

První česká časopisecká platforma dekadentů a symbolistů. Časopis vycházel mezi lety 1894–1925.

 

Národní listy

Český politický liberální deník, který vycházel v letech 1861–1941. Jeden z nejvýznamnějších deníků druhé poloviny 19. století.

Punťa

Pražský dětský komiksový časopis, vycházel v letech 1935 až 1942 jako zábavné čtení s psanými dobrodružnými příběhy. Jako první zveřejňoval nejlepší kolorované fotografie od svých čtenářů.

Samizdatové časopisy a edice

Nezávislá literatura, která v Československu vznikala již krátce po komunistickém převratu v únoru 1948 (underground, surrealisté), výrazně však začala fungovat v období tzv. normalizace v sedmdesátých a osmdesátých letech 20. století. Byla součástí nezávislé kultury a projevem nezávislého a svobodného myšlení.

Vesmír (časopis)

Nejdéle vycházející český měsíčník popularizující vědu a výzkum, zejména v oblasti přírodních věd.

Vlasta (časopis)

Nejstarší český dodnes vycházející časopis pro ženy.

Zobrazeno 1 - 15 záznamů
z celkového počtu 15

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.