Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Hudba (105 záznamů)

Jaroslav Vrchlický

Velmi plodný spisovatel, básník, dramatik a překladatel. Vrcholný představitel českých parnasistů. Jeho dílo je jedno z nejbohatších a nejvšestrannějších v dějinách české literatury. Opakovaně byl nominován na Nobelovu cenu za literaturu, nikdy mu však nebyla udělena.

Petr Wajsar

Skladatel, hudebník a textař. „Pravověrný rocker“ a „janáčkovec“ s klasickým hudebním vzděláním, jehož tvorba se pohybuje na pomezí několika hudebních žánrů.

Bohdan Warchal

Český houslista, dirigent a pedagog polského původu působící na Slovensku, zakladatel Slovenského komorního orchestru.

Hana Zagorová

Mimořádně populární česká zpěvačka s jedinečnou barvou hlasu a osobitým pěveckým projevem. Mezi její největší hity patří Bludička Julie, Já se vznáším, Maluj zase obrázky nebo písně s Petrem Rezkem a dvojicí Stanislav Hložek – Petr Kotvald.

Jan Dismas Zelenka

Skladatel, kontrabasista, kapelník, jeden z nejvýznamnějších představitelů období vrcholného baroka, s originální harmonickou a kontrapunktickou invencí. Zelenka si získal obdiv svých současníků, především Johanna Sebastiana Bacha a Georga Philippa Telemanna.

Zobrazeno 101 - 105 záznamů
z celkového počtu 105

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.