Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Herci a herečky (44 záznamů)

Lída Baarová

Filmová a divadelní herečka evropského významu. Je považována za jednu z nejkrásnějších hvězd filmového plátna v meziválečném období 20. století.

Jiřina Bohdalová

Filmová, televizní a divadelní herečka, konferenciérka, moderátorka, vypravěčka pohádek. Jedna z nejoblíbenějších českých komediálních hereček druhé poloviny 20. století.

Vlasta Burian

Divadelní a filmový herec, komik, mim, imitátor, zpěvák, spisovatel, divadelní ředitel, podnikatel a sportovec, známý i v zahraničí. Jeden z nejslavnějších a nejoblíbenějších českých prvorepublikových herců, přezdívaný také „král komiků“.

České divadelní herectví

Obor, který hrál vždy významnou roli v českém divadelnictví i společnosti. Tradice českého profesionálního herectví sahá do 18. století.

Tatiana Dyková (dříve Vilhelmová)

Filmová, divadelní a televizní herečka, dabérka. Jedna z nejobsazovanějších a nejoblíbenějších českých hereček současnosti.

Květa Fialová

Divadelní, filmová a televizní herečka, dabérka a vypravěčka. Patří k nejznámějším, nejobsazovanějším a nejoblíbenějším českým herečkám druhé poloviny 20. století.

František Filipovský

Divadelní a filmový herec, komik, rozhlasový interpret, vypravěč pohádek, moderátor. Jeden z nejoblíbenějších a nejobsazovanějších českých herců, nejvýraznější osobnost českého dabingu.

Jitka Frantová

Česká divadelní, filmová a televizní herečka působící od roku 1969 v Itálii a v německy mluvících zemích. Manželka politika Jiřího Pelikána.

Nataša Gollová

Filmová a divadelní herečka. Jedna z nejoblíbenějších a nejslavnějších českých filmových hvězd 30.–40. let 20. století, známá i v zahraničí.

Hugo Haas

Divadelní a filmový herec, režisér, scenárista a producent, který se prosadil i v Hollywoodu. Patří k nejoblíbenějším českým hercům 30. let 20. století.

Miroslav Horníček

Český divadelní a filmový herec, režisér, výtvarník a spisovatel. Tvořil oblíbenou dvojici s Janem Werichem v Divadle ABC.

Rudolf Hrušínský

Divadelní, filmový, televizní a rozhlasový herec, dabér, recitátor, režisér. Jedna z nejoblíbenějších a nejvýraznějších osobností českého divadla a filmu.

Ivana Chýlková

Divadelní, filmová a televizní herečka, zpěvačka. Jedna z nejvýraznějších a nejobsazovanějších hereček současnosti.

Klára Issová

Filmová, divadelní a televizní herečka, dabérka. Jedna z nejvyhledávanějších českých hereček současnosti, známá i v zahraničí.

Iva Janžurová

Divadelní, filmová, televizní a rozhlasová herečka. Od 60. let 20. století patří k nejoblíbenějším a nejobsazovanějším českým herečkám.

Jiřina Jirásková

Významná divadelní, filmová, televizní a rozhlasová herečka, recitátorka. Patří k nejobsazovanějším a nejoblíbenějším českým herečkám druhé poloviny 20. století.

Josef Kemr

Významný divadelní, filmový a rozhlasový herec. Jeden z nejvýraznějších a nejobsazovanějších českých herců 20. století.

František Karel Kolár

Herec, režisér Prozatímního a Národního divadla, kostýmní výtvarník, karikaturista. Proslavil se realizací živých obrazů tvořených seskupením herců a komparzistů.

Jiří Korn

Český popový zpěvák a muzikálový herec proslulý svým originálním hudebním pojetím a do detailů dotaženou pohybovou show. Mezi jeho největší hity patří písně Yvetta, Žal se odkládá, Karel nese asi čaj nebo Miss Moskva.

Pavel Kříž

Filmový a divadelní herec, dabér, moderátor a psychoterapeut. Jeden z nejoblíbenějších českých herců současnosti.

Zobrazeno 1 - 20 záznamů
z celkového počtu 44

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.