Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Hraný film (70 záznamů)

Zdeněk Troška

Filmový a divadelní režisér, scénárista, autor populárních českých pohádek a vesnických komedií s typickým lidovým humorem. Dvojnásobný držitel anticeny Plyšový lev za nejhorší film roku.

Tři oříšky pro Popelku

Dětmi i dospělými milovaný pohádkový film, který se proslavil i v zahraničí. Patří k nejkrásnějším a nejúspěšnějším českým filmovým pohádkám a tvoří neodmyslitelnou součást českého vánočního televizního programu.

Jan Tříska

Známý česko-americký divadelní a filmový herec, dabér a recitátor.

Otakar Vávra

Jeden z nejvýznamnějších českých filmových režisérů 20. století, scenárista a pedagog. Patřil k průkopníkům českého filmového umění, výrazně ovlivnil českou kinematografii.

František Vláčil

Český filmový režisér a scénárista, malíř a grafik. Patří k nejvýznamnějším českým filmovým tvůrcům po druhé světové válce, jeho tvorba zaznamenala velké ohlasy po celém světě.

Jiří Voskovec

Česko-americký herec a dramatik. Tvořil autorskou dvojici s Janem Werichem, se kterým působili během 20. a 30. let 20. století v Osvobozeném divadle.

Alena Vránová

Filmová a divadelní herečka, dabérka. Díky hlavní roli ve filmu Pyšná princezna (1952) se stala nejslavnější představitelkou českých pohádkových princezen.

Jan Werich

Divadelní a filmový herec, režisér, scenárista, dramatik a spisovatel. Tvořil autorskou dvojici s Jiřím Voskovcem, se kterým působili během 20. a 30. let 20. století v Osvobozeném divadle, a později s Miroslavem Horníčkem.

Stella Zázvorková

Divadelní, filmová, televizní a rozhlasová herečka, významná osobnost pražské divadelní scény druhé poloviny 20. století. Patřila k nejoblíbenějším a nejobsazovanějším českým herečkám.

Petr Zelenka

Jeden z nejvýznamnějších českých dramatiků, filmových i divadelních režisérů a scenáristů současnosti.

Zobrazeno 61 - 70 záznamů
z celkového počtu 70

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.