Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU

Téma: Národní parky a jiná chráněná území (8 záznamů)

Babiččino údolí

Údolí, kde je situován děj románu Babička Boženy Němcové, jedné z nejznámějších českých spisovatelek.

Beskydy

Typ pohoří typický pro středoevropské Karpaty, jenž je v České republice zastoupen Moravskoslezskými Beskydy. Tato pohoří se dají najít také v Polsku, na Slovensku a Ukrajině.

Biosférická rezervace Bílé Karpaty

Chráněná krajinná oblast na východě České republiky na hranicích se Slovenskem. Návštěvníky zaujme nejen krásnou přírodou s vysokou pestrostí fauny a flóry, hlavně orchidejí, ale také možnostmi poznávání folkloru v místních obcích.

Národní park a biosférická rezervace Krkonoše

Geologicky a botanicky unikátní pás česko-polského hraničního pohoří. Centrem oblasti je Vrchlabí. Od roku 1992 je lokalita vedena jako biosférická rezervace UNESCO.

Chráněná krajinná oblast Pálava

Od pravěku osídlená malebná krajina na dolním toku řeky Moravy. Nalézají se zde zbytky po tábořištích lovců mamutů, přírodní rezervace, jeskyně, hnízdiště netopýrů i orla mořského.

Písečná duna u Vlkova

V České republice unikátní biotop připomínající poušť s rozlohou jenom necelý jeden hektar. Oblast bývá označována také jako česká Sahara.

Národní park a chráněná krajinná oblast Šumava

Největší a spolu s Krkonošemi pravděpodobně i nejznámější chráněné území České republiky, dlouhodobě oblíbené zahraničními i domácími turisty, s pestrou škálou přírodních biotopů, nedotčených člověkem.

Biosférická rezervace Třeboňsko

Překrásná krajina v jižních Čechách, odedávna využívaná k rybníkářství. Je tvořena velkým množstvím vodních ploch a je známa svou pestrostí nejen vodního ptactva.

Zobrazeno 1 - 8 záznamů
z celkového počtu 8

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.