Jazyk: CZ | Simple Czech | EN | RU
Pardubický perník

Pardubický perník

Tradiční český cukrářský výrobek chráněný Evropskou unií.

 


Podrobné informace

Pardubický perník je tradiční český cukrářský výrobek. Těsto na perník se skládá z mouky, medu a pepře. Dnes se do něj přidávají i jiné druhy koření – hřebíček, badyán, skořice, zázvor, vanilka, anýz, fenykl a další. Z odleželého a vyváleného těsta se vykrajují různé tvary (srdíčka, zvonečky, koníčci…), které se po upečení zdobí cukrovou nebo čokoládovou polevou. Z upečeného perníku se mohou vyrábět i složitější tvary, např. prostorové perníkové chaloupky, vláčky apod. Perník je možno uchovávat i několik měsíců. Výroba perníku byla zprvu velmi nákladná s ohledem na použité koření, především pepř – původní název perníku byl peprník.

Výroba perníku má ve světě dlouhou tradici. V Evropě se vyráběl zprvu v hanzovních městech, například v Brémách, Norimberku, Lutychu, Amsterodamu, Mnichově, v Gdaňsku a Toruni, poté se výroba rozšířila i do dalších evropských měst. Podle některých pramenů výrobu perníku do Čech přinesl Karel IV., podle jiných se perník vyráběl v Praze již v roce 1324. První písemný záznam o perníkářích pochází z Trutnova z roku 1335. Recept na perník pardubický  zakoupil v roce 1512 majitel pardubického panství Vilém z Pernštejna v Hradci Králové a zasloužil se tak o rozvoj pardubického perníkářství. V roce 1759 pardubickým potvrdila právo vyrábět a prodávat perník Marie Terezie. V roce 1879 zbyli v Pardubicích dva poslední perníkáři. Novodobá průmyslová výroba perníku byla v Pardubicích zahájena těsně před první světovou válkou a pardubický perník si vydobyl dobrou pověst především svou kvalitou. Dnes je Pardubický perník s evropskou známkou PGI – chráněné zeměpisné označení – vyvážen i do zahraničí.

Bez perníku si lze jen těžko představit českou pouť či posvícení a farmářské trhy. Darované perníkové srdce z pouti je symbolem lásky, úcty, přátelství a náklonnosti darujícího k obdarovanému. Ve většině domácností se domácí perníčky pečou na Vánoce i na Velikonoce.

 

 

Použité zdroje
http://www.parpedie.cz/cti-zaznam.php?id=Pardubicky_pernik
https://www.pernikova-chaloupka.cz/tema/tema.phtml?id=4574
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pern%C3%ADk#Historie
http://www.hobby-info.cz/art.php?id=perniky
https://regiony.rozhlas.cz/vedeli-jste-ze-se-do-perniku-pridaval-i-pepr-7418515
https://www.stoplusjednicka.cz/zac-je-v-pardubicich-pernik-historie-sladke-pochoutky-stare-700-let

2016-2020 ABCzech.cz - © Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Materiály dostupné na této platformě lze bez výslovného souhlasu užívat výhradně pro vlastní a nekomerční účely s řádným uvedením zdroje. Jakékoli jiné použití je povoleno pouze se souhlasem autorů.

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.